این روزها شاهد فعالیت‌های تروریستی شامل دزدی  ، خرابکاری ،بمب‌گذاری، عملیات انتحاری، تیراندازی و … در برخی شهرهای بزرگ دنیا هستیم. یکی از اقداماتی که برای تأمین امنیت مراکز تاریخی می‌کنیم، نصب دوربین مدار بسته مراکز تاریخی  است.

 

مزایای نصب دوربین مداربسته در مراکز تاریخی

در ادامه۴ مورد از مزایای نصب دوربین مداربسته در مراکز تاریخی را مطرح می‌کنیم.

دوربین مدار بسته مراکز تاریخی
دوربین مدار بسته مراکز تاریخی

 

مزیت اول: دوربین‌های مداربسته باعث افزایش سطح امنیت مراکز تاریخی می‌شود.

نصب دوربین‌های مداربسته در مراکز تاریخی باعث افزایش امنیت افراد، هنگام بازدید می‌شود.

از دوربین‌های مداربسته به شکلی می‌توان استفاده کرد که روی تمام جرایم و مجرمین نظارت داشت. دوربین های مدار بسته اسپید دام یا PTZ که در اماکن مراکز تاریخی نصب می‌شوند دقیقا همین کار را با ارائه تصاویر ۳۶۰ درجه، به شکلی بسیار عالی و کارآمد انجام می‌دهند.

علاوه بر این نصب دوربین های مدار بسته درمراکز تاریخی باعث پیشگیری از وقوع جرایم می‌شود. به‌طوریکه جرایم را قبل از وقوع شناسایی کرد و از اتفاقات ناگوار جلوگیری کرد. وقتی فرد، افراد و یا حرکات مشکوک در یک ناحیه دیده شود، می‌توان سریعاً نیروهای امنیتی را به منطقه فرستاد تا از وقوع جرم و هرج و مرج جلوگیری کرد.

به‌دلیل تضمین امنیت، ترس مردم از وقوع جرم کمتر شده و حس امنیت می‌کنند.

 

مزیت دوم: نصب دوربین های مداربسته در مراکز تاریخی باعث کاهش نرخ جرم می‌شود.

بررسی‌ها نشان داده است که نصب دوربین‌های امنیتی نرخ وقوع جرایم را کاهش می‌دهند.

وقتی در یک ناحیه دوربین امنیتی نصب شده است، افراد خرابکار و مجرمین به‌دلیل ترس از دستگیری توسط مراجع قانونی، اقدام به انجام تخلف نمی‌کنند.

 

مزیت سوم: دوربین های مدار بسته نصب شده در مراکز تاریخی به دستگیری مجرمین کمک می‌کند.

وقتی در مقابل چشمان همیشه بیدار یک دوربین مداربسته جرمی اتفاق بیفتد، شانس دستگیری مجرم یا مجرمین به‌طور چشم‌گیری افزایش می‌یابد.

با بهره‌گیری از تکنولوژی‌های هوشمندی مانند تشخیص چهره در دوربین‌های مداربسته که طی سال‌های گذشته پیشرفت روز افزونی داشته‌اند، شناسایی و ردگیری خرابکاران و مجرمین در صحنه بسیار آسان‌تر و مستندتر شده است. تصویر فرد یا افراد خرابکار قابل چاپ بوده و حتی می‌توان فیلم لحظه وقوع جرم را در رسانه‌های مناسب منتشر کرد تا به پروسه دستگیری سرعت بخشید.

وقتی در محل وقوع جرم هیچ دوربین مداربسته‌ای نصب نشده باشد، پروسه شناسایی، ردگیری و دستگیری مجرمین بسیار سخت و یا غیر ممکن می‌شود. حتی وقتی شاهدین در صحنه وجود داشته و با چشمان خود نظاره‌گر وقوع جرم بوده باشند.

شناسایی، ردگیری و دستگیری افراد خرابکار و مجرم یکی از بهترین مزایای نصب دوربین‌های مداربسته در مراکز تاریخی می‌باشد.

دوربین مدار بسته مراکز تاریخی
دوربین مدار بسته مراکز تاریخی

مزیت چهارم: دوربین‌های مداربسته در مراکز تاریخی باعث جمع‌آوری مدرک و سرنخ می‌شود.

دوربین مداربسته شاهدی بر لحظه وقوع جرم است. تصاویر ضبط شده توسط دوربین ها می‌توانند به‌عنوان مدرک به مراجع قانونی داده شوند و در دادگاه قابل استناد هستند.

مواردی پیش‌آمده است که در دادگاه بدلیل عدم وجود شواهد کافی مانند تصویر ضبط شده از لحظه وقوع جرم توسط یک دوربین مدار بسته، متهم آزاد شده است و بالعکس، در بسیاری از موارد تصاویر ضبط شده می‌توانند گواهی بر بی‌گناهی فردی که تخلفی انجام نداده باشند.

دوربین های مدار بسته دارای قابلیت دید در شب حتی در اماکن تاریک یا در تاریکی شب نیز تصاویری با کیفیت و قابل استناد به‌دست داده و به شناسایی سارق یا سارقین کمک بسیاری می‌کنند.

 

نظرات خود درباره محصولات را با ما در میان بگذارید و برای خرید یا راهنمایی با ما تماس حاصل فرمایید