رستوران ها و غذاخوری ها ، یکی از مکان های دستخوش دزدی و جریان هستند ، از آنجایی که این گونه مکان ها تا دیر وقت باز هستند ، برای دستبرد و سرقت اهداف مناسبی به شمار میروند. بنابراین نصب دوربین های مداربسته از اولویت های امنیتی یک رستوران به شمار میرود.
موارد زیر از جمله نکات مهم در نصب دوربین های مداربسته در رستوران است.
محل قرار گیری دوربین
محل های آماده سازی غذا یا آشپزخانه رستوران
بخش اداری و کارمندان
اتاق استراحت
معمولا در طراحی نصب دوربین مدار بسته رستوران ، مهم ترین نقاط صندوق دریافت پول، آشپزخانه، بخش اداری و اتاق ذخیره غذا هستند که در اولویت نصب قرار میگیرند به نحوی که در برخی از غذاخوری ها یا رستوران های کوچک ، پول در صندوق نبوده و در دسترس قرار دارد و ازآنجایی که ورود و خروج به این گونه رستوران ها راحت است ، به راحتی مورد دستبرد و حملات جنایی قرار میگیرند ، در این مکان ها دوربین مداربسته را بالای سر صندوق دار و روبروی خریدار یا مشتری نصب می نمایند ، همچنین دامنه دید باید به میزانی وسیع باشد که بتواند صفحه صندوق پول ، دستگاه پول و مشتری را همزمان دریافت کند و رزولوشن دوربین نیز باید به میزان لازم بالا باشد تا تصاویر با کیفیت و جزئیات دقیق باشد.در حال حاضر ، با یک دوربین دو مگاپیکسلی در فاصله مناسب میتواند بهترین انتخاب باشد . ادغام POS  و دریافت داده از آن به دوربین ، بهترین سند بررسی تصاویر ضبط شده میباشد.بسیاری از دستگاههای نظارتی ادغام مستقیم از دستگاههایPOS را پشتیبانی میکنند اما نصابان باید به قابلیت های دستگاه ضبط ، پشتیبانی از POS نیز دقت نمایند.
آشپزخانه و محل تهیه غذا ،مکانی است که امنیت و کارکرد دقیق کارمندان آن برای مشتریان نیز مهم است ، علاوه بر این با بازبینی دقیق تصاویر در مواقع بروز مشکل و یا شکایت مشتریان از غذا ، مشکل کار به دست خواهد آمد . نحوه کار کارمندان و تمامی پرسنل آشپزخانه بدین طریق مشخص خواهد شد. معمولا دوربین های دو مگاپیکسلی و یا رزولوشن بالاتر در یک محیط داخلی بهترین انتخاب است.
بخش اداری و کارمندان خود از جمله خطراتی هستند که امنیت مالی رستوران را تهدید میکنند و مهم ترین نقطه نصب ، جایی است که صندوق پول و فردی که آن را مدیریت میکند  قابل مشاهده باشد .
معمولا در غذاخوری ها که کوچکتر از یک رستوران هستند ، تعداد کم تری از دوربین مداربسته به کار گرفته میشود ، بنابراین بهتر است ، در این مکان ها ، دوربین ها در نقاطی نصب شوند که مکان های بیشتری را در تحت پوشش خود قرار میدهند  که از جمله نقاط اصلی میتوان به بخش غذاخوری ، ناحیه بیرون اشاره نمود. علاوه بر این ، غذاخوری ها معمولا از دستگاههای DVR و NVR به جای سرور و ترم افزار مدیریت تصویر استفاده میکنند در مواردی که از ترم افزارهای مدیریت تصویر استفاده میکنند، باید گفت که اپلیکیشن شرکت است و نیازهای IT  در این گونه موارد بسیار کم است .

 

 

دلایل نصب دوربین مدار بسته رستوران

به شهری که در آن زندگی می کنید و رستوران های محبوب خود که برای صرف غذا و معاشرت های اجتماعی به آنجا می روید فکر کنید. بیشتر این مکان ها احتمالا رستوران های با سابقه‌ای هستند که افراد آن شهر با آنها آشنا بوده و به دلیل کیفیت غذا، جو رستوران یا قیمت غذاها و یا هر سه مورد، از صرف غذا در آنجا لذت می برند. و اگر این رستوران بیش از ۵ سال سابقه داشته باشد یعنی کار خود را درست انجام می دهد.
حالا به رستوران هایی که تعطیل شده اند فکر کنید. احتمالا لیست طولانی از رستوران هایی که به هر دلیلی با شکست مواجه شده اند در ذهن شما شکل می گیرد. می دانستید که حدود ۶۰ درصد از تمام رستوران هایی که بازگشایی می شوند، در همان سال اول شکست می خورند؟ بدتر از همه اینکه، ۸۰ درصد رستوران ها پیش از ۵ سال اول، مجبور به تعطیلی می شوند. با این درصد بالا، به راحتی می توان فهمید که اداره رستوران کار بسیار مشکلی است. اما باید چه کاری انجام داد تا جزو این آمار نبود؟

قانونی بودن نصب دوربین مداربسته دررستوران یک نگرانی مشترک در بین صاحبان این کسب و کارها محسوب می شود. خوشبختانه، حالا دیگر این موضوع حل شده و تنها جایی که نصب دوربین غیر قانونی است، نقاطی از رستوران است که به حریم شخصی مشتریان مربوط می شود مثل سرویس بهداشتی. همچنین نصب دوربین های مخفی و دوربین های میکروفن دار برای ضبط صدا هم غیرقانونی است.

نصب دوربین مداربسته در رستوران بهره وری پرسنل را افزایش می دهد

یکی از بزرگترین هزینه های عملیاتی در صنعت پذیرایی، بخش پرسنل است. گرچه رستوران ها به پرسنل خود دستمزد پایینی می پردازند اما استخدام آشپز، پیش خدمت، ظرفشوی، میزبان و دیگر پرسنل پیوسته به هزینه ها اضافه می کند.
نصب دوربین مداربسته در رستوران به مالک و مدیر آن مکان توانایی نظارت بر پرسنل را می دهد تا این اطمینان حاصل شود که آنها طی ساعت کاری، بازدهی لازم را دارند.
همچنین مدیران با کمک این دوربین ها می توانند بفهمند چه زمانی باید از تعداد پرسنل کم یا به تعداد آنها افزوده شود. کارمندان که از نظارت بر خود مطلع هستند سعی می کنند بالاترین بازدهی را در ساعت کاری خود داشته باشند.

نصب دوربین مدار بسته رستوران باعث کاهش دزدی می شود

یکی دیگر از مشکلات رستوران داری، سرقت است. پرسنل ممکن است فکر کنند می توانند نوشیدنی ها یا برخی از خوراکی ها را یواشکی بخورند و هیچ عواقبی متوجه آنها نباشد.
بابت تمام نوشیدنی ها و غذاها پول پرداخت شده و باید در محاسبات آورده شود. دوربین های مداربسته باعث می شود پرسنل این کار را انجام نداده و مالک رستوران بتواند افرادی که دست به این کار می زنند را شناسایی کند.
نصب دوربین مداربسته در قسمت صندوق هم باعث می شود صداقت پرسنل در حین انجام تراکنش های مالی حفظ شده و مالکان بتوانند فردی که دست به سرقت می زند را شناسایی کنند.
علاوه بر این، مشتریان هم نمی توانند بدون پرداخت صورت حساب، از رستوران خارج شوند. در صورتی که فردی چنین کاری انجام دهد، مالک رستوران می تواند با پلیس تماس گرفته و ویدیوی ضبط شده را در اختیار آنان قرار دهند تا فرد شناسایی شود.

دوربین مداربسته دررستوران امنیت کلی  را افزایش می دهند

در هر جایی که پول نگهداری می شود ریسک سرقت وجود دارد. نصب دوربین مداربسته در رستوران باعث افزایش امنیت و کاهش احتمال حمله مجرمان به آن مکان می شود. همچنین لازم است که مشتریان و پرسنل هم احساس امنیت داشته باشند. این دوربین ها نشان می دهد مالک رستوران برای امنیت مجموعه خود و افرادی که در آن حضور دارند، اهمیت قائل است. اگر درگیری در رستوران رخ دهد، مالک می تواند ویدیوهای ضبط شده توسط دوربین ها را در اختیار پلیس قرار دهد تا فرد خاطی شناسایی شود.

نصب دوربین مداربسته در رستوران

نصب دوربین مداربسته در رستوران به بیمه کمک می کند

کمپانی های بیمه ای فراوانی وجود دارند که مشوق های مالی مختلفی در اختیار مالکان رستوران های قرار می دهند تا در مجموعه خود دوربین مداربسته نصب کنند.
ویدیوهای ضبط شده توسط این دوربین ها در رستوران می توانند در زمان خرابکاری توسط افراد یا آتش سوزی و وارد شدن خسارات عمده به ساختمان و اموال آن، به عنوان مدرک مورد استفاده قرار بگیرند.
همچنین این دوربین ها در زمان بروز آزار و اذیت و شکایات قانونی، شواهدی را در اختیار کارشناس پرونده قرار می دهند. مهمتر از همه اینکه تحت شبکه بودن  دوربین مداربسته در رستوران باعث میشود از هر جایی که هستید با استفاده از موبایل یا کامپیوتر، ویدیوها را به صورت زنده تماشا کنید.
دسترسی از راه دور به شما این امکان را می دهد که حتی وقتی در محل حضور ندارید، بتوانید بر اوضاع نظارت کرده، آلارم های اشتباه را کاهش داده و آرامش خاطر را در مجموعه و برای خودتان فراهم کنید.

نحوه یافتن بهترین دوربین مداربسته در رستوران

اگر به دنبال خرید دوربین مداربسته در رستوران هستید که همه این مزایا را داشته باشد بهتر است خوب تحقیق کنید. انواع مختلفی از این دوربین ها وجود دارد و خرید دوربین های ارزان برای صرفه جویی در هزینه ها باعث می شود در زمان نیاز، نتوانید استفاده لازم را از آنها داشته باشید.

نظرات خود درباره محصولات را با ما در میان بگذارید و برای خرید یا راهنمایی با ما تماس حاصل فرمایید