یکی از روش های تامین امنیت ویلا استفاده از سیستم های هوشمند مانند دوربین مداربسته در ویلا و دزدگیر و سیستم اعلام سرقت می باشد.

 

البته استفاده از ابزارهای امنیتی به تنهایی مخصوصا برای محل های پرت یا خلوت کارساز نبوده و دزدان معمولا زمان کافی را برای دزدیدن وسایل و یا آسیب زدن به ویلا دارا می باشند.

به هر حال در صورت انتخاب هریک از موارد فوق یکی از مواردی که خیلی به کار شما می آید و می تواند کمک بزرگی به افزایش ایمنی و نظارت شما داشته باشد استقرار یک سیستم نظارت تصویری در ویلا می باشد.

فواید استفاده از

نصب دوربین مداربسته در ویلا می تواند با اهداف مختلفی انجام شود. یکی از اهداف مهمی که اکثر مشتریان را به خرید این تجهیزات ترغیب می کند نظارت بر محل در زمان هایی که در ویلا حضور ندارند می باشد.

شما می توانید در زمان هایی که در ویلا حضور ندارید از این موضوع مطمئن شوید که نگهبان یا فردی که ویلا را به آن سپرده اید اقدام به اجاره ویلا بدون اجازه شما نمی کند.

با نصب دوربین مداربسته می توانید ورود و خروج افراد مختلف را به ویلا چک کرده و از انجام درست امور توسط فرد مورد نظر آگاه شوید.

از جمله کاربردهای دیگر سیستم نظارتی می توان به مشاهده تصاویر دوربین از راه دور اشاره کرد. شما می توانید با اتصال سیستم نظارت تصویری خود به شبکه اینترنت از راه دور تصاویر دوربین مداربسته را به صورت زنده یا ضبط شده مشاهده نمایید.

انتخاب نوع سیستم نظارتی

انتخاب نوع سیستم نظارتی برای ویلا بستگی به اهداف و نیازهای شما دارد. معمولا با توجه به حساسیت پایین این اماکن از دوربین مداربسته آنالوگ HD برای این محل ها استفاده می شود.

اما در صورتی که کیفیت تصویر از اولویت بالایی برخوردار بوده یا دارای یک ویلا لوکس با لوازم گران قیمت می باشید پیشنهاد ما به شما استفاده از سیستم مداربسته تحت شبکه (IP) می باشد که می تواند تمام نیازهای شما را در زمینه نظارت تصویری پاسخگو باشد.

البته هم اکنون از سیستم آنالوگ سنتی هم برای ویلا استفاده می شود اما این د  با حداکثر کیفیت قابل ارائه خود نیز کیفیت تصویری به مراتب پایینتر نسبت به دوربین های HD بر روی بستر آنالوگ ارائه می دهند و در سال های اخیر دوربین های AHD ، HDCVI ، HD-SDI و Turbo HD جایگزین سیستم آنالوگ سنتی شده اند.

به ویژه سیستم AHD با توجه به نزدیک بودن به قیمت تجهیزات آنالوگ و ارائه کیفیت تصویر به مراتب بالاتر می تواند انتخاب خوبی برای پایین آوردن هزینه تمام شده پیاده سازی یک سیستم نظارتی برای ویلا باشد.

البته در صورت داشتن دوربین مداربسته آنالوگ در مکانی دیگر می توانید با جایگزینی آن با سیستم HD یا تحت شبکه از آن تجهیزات برای ویلا خود استفاده نمایید.

انتخاب برند مناسب تجهیزات مداربسته برای ویلا

با توجه به حساسیت ویلا و نظارت بر این مکان می توانید از دوربین مداربسته میان رده یا ارزان قیمت برای آن استفاده نمایید. پیشنهاد می شود تا جای ممکن از خرید تجهیزات نظارتی متفرقه یا بی نام خودداری کنید.

تجهیزات متفرقه معمولا دارای عمر مفید پایینی می باشند و هزینه های نگهداری و تعمیرات بالایی را به شما تحمیل می کنند.

البته در صورت داشتن ویلا لوکس و مجهز پیشنهاد ما به شما عزیزان استفاده از برندها و محصولات میان رده به بالا بازار می باشد.

محل های نصب دوربین مداربسته در ویلا

محل نصب دوربین مداربسته در ویلا با توجه به اهداف مختلف افراد برای نصب سیستم نظارتی متفاوت می باشد. برای این واحدها بهتر است که از نظر کارشناس مربوطه برای انتخاب محل نصب استفاده کنید اما از جمله مواردی که برای این واحدها می توان به آن اشاره نمود :

ورودی ساختمان ویلا : بسته به نوع ساختمان ویلایی این ورودی می تواند شامل درهای مختلف ویلا باشد . این قسمت یکی از مهمترین قسمت های ساختمان می باشد که محل اصلی ورود و خروج افراد می باشد.

محوطه روبروی ساختمان : برای نظارت بر محوطه روبروی ساختمان ویلا و حیاط روبروی آن می توان یک یا چند دوربین مداربسته بسته به نیاز در این قسمت نصب نمود.

درب ورودی ویلا : می توان در کنار درب ورودی یک یا دو دوربین را برای نظارت بر ورود و خروج افراد و ماشین ها به حیاط ویلا در این قسمت نصب نمود. معمولا اتاق نگهبانی یا سرایداری در این قسمت قرار دارد.

البته ذکر این نکته الزامی است که در صورت عدم وجود نگهبان و تامین امنیت ویلا توسط سگ ، دوربین مداربسته این قسمت در صورتی که در دسترس دزد باشد به راحتی قابل سرقت می باشد.

به دلیل تنوع طراحی ویلا ها و کاربری های متفاوت سیستم نظارتی در این اماکن پیشنهاد می شود برای مشاوره انتخاب محل های نصب سیستم نظارت تصویری در این اماکن با کارشناسان یا مجریان سیستم مداربسته مشورت نمایید.

 

نظرات خود درباره محصولات را با ما در میان بگذارید و برای خرید یا راهنمایی با ما تماس حاصل فرمایید