تا چند سال پیش با توجه به ارزان بودن قیمت بنزین استفاده از دوربین مداربسته برای پمپ بنزین زیاد متداول نبود. به دلیل ارزان بودن بنزین در کشور احتمال سرقت از پمپ بنزین بسیار پایین تر از سال های اخیر بود.

با افزایش قیمت بنزین در سال های اخیر و افزایش حجم نقدینگی موجود در این واحد صنفی احتمال سرقت از آن افزایش یافته است و پمپ بنزین را به یک مکان مناسب برای سارقان تبدیل کرده است.

یکی از راه هایی که می تواند در کاهش خطر سرقت یا پیگیری های لازم موثر واقع شود استفاده از سیستم نظارت تصویری می باشد.

استفاده از دوربین مداربسته در پمپ بنزین ها همراه با افزایش قیمت بنزین بیشتر شده و صاحبان آن تمایل بیشتری به نصب سیستم نظارتی برای واحد صنفی خود پیدا کردند.

در ابتدا از دوربین های مداربسته آنالوگ با کیفیت پایین در این واحدها استفاده می شد. با پیشرفت تکنولوژی ، افزایش راه حل های جایگزین و نیاز به دوربین مداربسته با کیفیت بالاتر ، در این اماکن از سیستم های نظارتی با کیفیت تر استفاده شد.

یک تغییر دیگر که در سیستم نظارتی پمپ بنزین های جاده ای رخ داده است این است که سیستم نظارتی محدود به محوطه بیرون این واحد ها نمی شود و در صورت وجود فروشگاه در این اماکن ، محیط داخلی فروشگاه را نیز تحت نظارت دوربین های مداربسته قرار می دهند.

دوربین مداربسته در پمپ بنزین علاوه بر کاهش احتمال سرقت پول های نقد ، از سوخت گیری خودروها بدون پرداخت پول نیز جلوگیری می کند و در صورت عدم تسویه پول بنزین توسط مشتریان می توان از طریق شماره پلاک آنها پیگیری های لازم را انجام داد.

علاوه بر این سیستم نظارتی در پمپ بنزین در افزایش ایمنی کارکنان و نظارت بر آنها نیز نقش مهمی دارد و در صورت بروز مشکل می توان از تصاویر ضبط شده برای پیگیری های لازم استفاده نمود.

نظارت بر پمپ بنزین توسط سیستم نظارتی برای مدیران

در صورتی که در پمپ بنزین خود حضور نداشته باشید این به این معنی نیست که نمی توانید بر پمپ بنزین خود نظارت داشته باشید.

در حال حاضر تکنولوژی جدید امکان مشاهده تصاویر از راه دور را با قابلیت انتقال تصویر در اختیار کاربر قرار می دهند. شما می توانید از طریق اینترنت پر سرعت تصاویر دوربین های مدار بسته خود را در هر زمان و مکانی که به شبکه اینترنت دسترسی دارید از طریق تلفن همراه ، تبلت یا لپ تاپ خود مشاهده نمایید.

این قابلیت به مدیران این امکان را می دهد که علاوه بر نظارت بر کارکنان و آگاهی از وضعیت پمپ بنزین ، در صورت بروز مشکل بتوانند تصاویر دوربینها را از راه دور مشاهده نمایند.

به همین دلیل سیستم نظارت تصویری علاوه بر تامین ایمنی کارکنان و واحد صنفی ، نظارت بر آن را برای مالک آسان تر می نماید.

استفاده از دوربین مداربسته برای حفظ ایمنی کارکنان

حفظ امنیت کارکنان نیز یکی از دلایل دیگر در استفاده از دوربین مداربسته و سیستم نظارتی در پمپ بنزین ها می باشد. شما می توانید با صرف هزینه محدودی امنیت کارکنان خود را افزایش دهید.

با نصب دوربینهای نظارتی و قابلیت نظارت از راه دور در صورتی که مشکلی برای کارکنان هم پیش بیاید شما زودتر از موضوع آگاه شده و می توانید با پلیس تماس بگیرید.

علاوه بر آن در صورتی که کسی پول بنزین را پرداخت نکرد نیاز به خطر کارکنان نبوده و از روی تصاویر ضبط شده می توان پیگیری های لازم را انجام داد.

استفاده از دوربین مداربسته به عنوان عامل بازدارنده از سرقت

هیچ چیز بیشتر از یک سیستم نظارت تصویری نمی تواند یک دزد را از سرقت از یک واحد صنفی منصرف نماید. به دلیل اینکه امکان مشاهده و گیر افتادن سارق با وجود سیستم نظارتی افزایش پیدا می کند. معمولا سارقان کمتری تمایل به سرقت از واحد صنفی شما پیدا می کنند.

قرار دادن دوربین مداربسته امنیتی به طوری که از دسترس سارق دور باشد اما قابل مشاهده باشد یکی از عامل های مهم بازدارنده از سرقت می باشد.

اگر به امنیت پمپ بنزین و کارکنان خود اهمیت می دهید ، پیشنهاد می شود که سیستم نظارتی خود را به شکل اصولی پیاده کرده و از دوربین مداربسته و تجهیزات با کیفیت بالا به تعداد لازم در پمپ بنزین خود استفاده نمایید.

 

نظرات خود درباره محصولات را با ما در میان بگذارید و برای خرید یا راهنمایی با ما تماس حاصل فرمایید