ایمنی فرزندان در مدارس یکی از مهمترین دغدغه های والدین و مسئولین مدارس می باشد. برای همین منظور مسئولین مدارس راه حل های مختلفی را برای کنترل و نظارت بر دانش آموزان انتخاب می نمایند.دوربین مداربسته برای مدارس

یکی از ابزارهایی که می تواند کمک خوبی به نظارت بر فرزندان و جلوگیری از مشکلات احتمالی نماید استفاده از دوربین مداربسته و سیستم نظارت تصویری می باشد.

کاربرد سیستم نظارت تصویری در مدارس

سیستم نظارت تصویری می تواند فعالیت کودکان را در حیاط مدرسه و راهروها کنترل نموده و ورود و خروج آنها را به کلاس کنترل نماید. علاوه بر آن وجود سیستم نظارتی می تواند از بروز دعواها یا ایجاد مشکل توسط دانش آموزان زورگو برای دیگران جلوگیری نماید.

رایج ترین دلیل استفاده از سیستم نظارتی در مدارس به این دلیل است که دانش آموزان و کارکنان از این موضوع آگاه باشند که فعالیت های آنها زیر نظر می باشد و این می تواند باعث جلوگیری از ایجاد مشکلات احتمالی توسط آنها گردد.

علاوه بر این دوربین مداربسته می تواند ورود و خروج افراد را به محیط آموزشی زیر نظر داشته و ورود افراد غیر محاز ، دزدان و افراد خلافکار به مجموعه را کاهش دهد و در صورت بروز مشکلاتی از این قبیل برای پیگیری های لازم توسط پلیس استفاده شود.

یکی از کاربردهای دیگر سیستم نظارتی در مدرسه نظارت بر فعالیت بازدیدکنندگان می باشد. دوربین مداربسته ورود و خروج بازدیدکنندگان به محیط آموزشی را نظارت کرده و می توان از این طریق مطمئن شد که بازدیدکنندگان قوانین داخلی مدرسه را در ارتباط با دانش آموزان رعایت می کنند.

از دیگر مزایای دوربین مداربسته برای مسئولین مدرسه مشاهده فعالیت دانش آموران توسط نمایشگرها می باشد که در صورت بروز رفتارهای مخاطره آمیز توسط آنها سریعا از موضوع آگاه شده و قبل از بروز مشکل از آن جلوگیری نمایند.

مسئولین مدرسه می توانند راهرو مدارس را توسط تصاویر دوربین مداربسته مشاهده کرده و اطمینان حاصل نمایند در ساعت های درسی کسی بدون دلیل کلاس را ترک نمی کند.

مشاهده تصاویر دوربین مداربسته از راه دور

یکی از مزایای استفاده از دوربین مداربسته با قابلیت انتقال تصویر در مدرسه این است که علاوه بر دسترسی بخش حراست واحد آموزشی به تصاویر سیستم نظارت تصویری مدارس ، حتی در صورتی که مدیریت در واحد آموزشی هم حضور نداشته باشد می تواند در هر زمان و مکان که به شبکه اینترنت دسترسی داریم بتواند تصاویر دوربین های مداربسته را مشاهده نمود.

ثبت و ضبط فعالیت دانش آموزان و کارکنان

با استقرار سیستم نظارتی ، فعالیت کارکنان و دانش آموزان ثبت و ضبط می شود و ساعت ورود و خروج آنها به واحد آموزشی توسط دوربین مداربسته ضبط خواهد شد.

تصاویر ضبط شده توسط سیستم مداربسته در مواقع لزوم می تواند برای پیگیری های لازم ، جلوگیری از مشکلات احتمالی در آینده مورد استفاده قرار گیرد. تصاویر ضبط شده می تواند در روشن شدن وضعیت های مختلف پیش آمده در محیط آموزشی استفاده شود.

علاوه بر آن بخش حراست مدرسه می تواند از طریق مانیتور به کنترل محیط مدرسه پرداخته و در صورت بروز مشکل سریعا از موضوع با خبر شود.

نظارت بر محیط بیرونی مدارس توسط دوربین مداربسته برای مدارس

از دیگر مزایای سیستم نظارت تصویری ، نظارت بر ورود و خروج دانش آموزان به محیط آموزشی می باشد. با نصب دوربین مداربسته در کنار درب ورودی مدارس می توان بر ورود و خروج آنها نظارت داشته و در صورت وجود افراد خلافکار در کنار درب مدرسه از موضوع آگاه شد.

 

نظرات خود درباره محصولات را با ما در میان بگذارید و برای خرید یا راهنمایی با ما تماس حاصل فرمایید